Noc Muzeów 2016

W tym roku Muzeum Ziemi Miechowskiej po raz trzeci uczestniczy w Nocy Muzeów. W sobotę, 14 maja, w godz. 19.00-23.00 zapraszamy na nocne zwiedzanie Muzeum.

Na uczestników wydarzenia czekają przewodnicy, którzy oprowadzą po wystawach stałych („Pradzieje Ziemi Miechowskiej” oraz „Tkaniny i naczynia liturgiczne ze skarbca bożogrobców”).

Specjalnie na tegoroczną edycję Nocy Muzeów przygotowana została nowa wystawa czasowa „Miechów-Murnau. Jeńcy dla Liceum”, wpisująca się w obchody stulecia miechowskiego Liceum Ogólnokształcącego, którą będzie można zwiedzić z przewodnikiem. Ci, którzy nie widzieli jeszcze wystawy „Działo się w Miechowie – małe i wielkie uroczystości w obiektywie fotograficznym”, będą mieli ostatnią szansę na zobaczenie archiwalnych zdjęć.

Szczegóły na plakacie.

Udział we wszystkich przygotowanych na tę noc atrakcjach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.

noc_2016_plakat ostateczny