Apel o wypożyczenie zabytków

Muzeum Ziemi Miechowskiej zwraca się z prośbą do mieszkańców naszego regionu o wypożyczenie pamiątek, m.in. dokumentów (dyplomów mistrzowskich, świadectw czeladniczych, druków, wizytówek oraz biletów reklamujących rzemieślników i usługodawców), fotografii, afiszy i szyldów reklamowych, przedmiotów związanych z działalnością cechów rzemieślniczych (ksiąg i statutów cechowych, pieczęci, skrzyń cechowych, sztandarów), narzędzi oraz wyposażenia warsztatów rzemieślniczych a także wyrobów, które wyszły spod ręki rzemieślników i wytwórców zajmujących się rękodziełem.

Zabytki wzbogacą wystawę dotyczącą cechów rzemieślniczych oraz działalności rękodzielniczej prowadzonej  na przestrzeni wieków na obszarze Ziemi Miechowskiej. Otwarcie wystawy zaplanowane jest na listopad bieżącego roku.

Pamiątki można przynosić w godzinach pracy muzeum (poniedziałek-piątek w godz. 8.00-16.00, sobota w godz. 9.00-15.00).