Jubileusz 10.lecia Muzeum Ziemi Miechowskiej

W sobotnie popołudnie 14 stycznia 2023 r., w zabudowaniach poklasztornych odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 10. lecia Muzeum Ziemi Miechowskiej. Licznie zgromadzonych gości przywitał dyrektor Muzeum Ziemi Miechowskiej Marcin Florek. Następnie głos zabrał Starosta Miechowski Jacek Kobyłka wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Świerczkiem, którzy na ręce dyrektora muzeum złożyli  gratulacje i najserdeczniejsze życzenia dalszych sukcesów w odkrywaniu
i promowaniu bogatej historii naszej umiłowanej ziemi miechowskiej oraz wręczyli pamiątkowy grawer. Początki tworzenia się muzeum wspominał Burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski, który przywołał postać  śp. księdza Infułata Jerzego Gredki –  inicjatora powołania naszej placówki. Wiele ciepłych słów popłynęło ze strony Przewodniczącego Rady Muzeum Ryszarda Nasady, który podarował piękną grafikę budynku Domu Generała, gdzie obecnie mieści się nasza instytucja kultury. Również ksiądz prof.dr hab. Józef Marecki – członek Rady Muzeum wręczył dyrektorowi MZM trzy pamiątkowe ryngrafy – dwa z wizerunkami Matki Boskiej, trzeci przedstawiający orła w koronie. Kilka chwil później przybyli goście i sympatycy  mogli obejrzeć film przypominający historię muzeum  przygotowany specjalnie na tą okoliczność. Po obejrzeniu filmu dyrektor muzeum zaprosił wszystkich przybyłych na jubileusz do obejrzenia wystawy plakatów, która stanowiła integralną część wydarzenia. W kuluarach przy lampce wina wspominano minione dziesięć lat działalności Muzeum Ziemi Miechowskiej. Przybyli na uroczystość goście  w prezencie otrzymali pamiątkowy kalendarz na 2023 rok z plakatami z wybranych wydarzeń z minionej dekady.