Relacja z wystawy „Harmonia głosów i dźwięków. 30. lat Chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie”

30 września 2023 r. miało miejsce otwarcie wystawy „Harmonia głosów i dźwięków. 30 lat Chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie”. Ekspozycja jest integralną częścią obchodów jubileuszu 30-lecia Chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie 30 września – 1 października 2023 r.

Wydarzenie rozpoczęło się na poklasztornych Pustkach, gromadząc członków i sympatyków chóru. Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać utworu Cantate Domino Karla Jenkinsa, gości powitał dyrektor Muzeum Ziemi Miechowskiej Marcin Florek, następnie przedstawiciele władz samorządowych oraz proboszcz parafii Grobu Bożego podziękowali za 30- letnią działalność chóru oraz życzyli dalszych sukcesów.

Nie zabrakło miłych niespodzianek: założyciel i wieloletni dyrygent P. Andrzej Grudzień otrzymał pamiątkę z wpisami chórzystów. Podobną pamiątką obdarowano obecną dyrygentkę P. Alicję Gaweł- Kramarz.

Następnie uczestnicy mogli zobaczyć przygotowany przez chórzystów filmik wspomnieniowy, po czym uczestnicy wydarzenia udali się do siedziby MZM – Domu Generała, gdzie zaprezentowana została tematyczna wystawa stworzona przez Muzeum Ziemi Miechowskiej wraz z Fundacją
i Stowarzyszeniem Self oraz Chórem. Ekspozycja przedstawia historię i dorobek artystyczny Chóru, wizerunki chórzystów na wielu zgromadzonych fotografiach, prezentuje również ciekawostki muzyczne oraz elementy interaktywne.

Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji od poniedziałku do piątku 8.00-15.00 i w soboty 9.00.-14.00.  Wystawa czynna do 15 lutego 2024 r.

Zdjęcia Roberto Freddi, robertofreddi_fotografia.