Zaproszenie

Muzeum Ziemi Miechowskiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych historią lokalną na wydarzenie Dzień Jaksy, który odbędzie się w piątek 24 listopada 2023 r. na Pustkach Poklasztornych. Wydarzenie to jest punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem projektu o nazwie Jaxa RPG – projekt edukacyjny w 860. rocznicę sprowadzenia Bożogrobców do Polski. Program spotkania podczas Dnia Jaksy przewiduje poprowadzenie rozgrywek gry RPG przez uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Miechowie. W godzinach popołudniowych, o 16.00, odbędzie się wykład popularnonaukowy Pana Włodzimierza Barczyńskiego zatytułowany Żywot Jaxy Poczciwego. Zwieńczeniem bogatego programu tego wydarzenia będzie wyjątkowy koncert pieśni wypraw krzyżowych w wykonaniu Jacka Kowalskiego i Klubu Świętego Ludwika.

Jubileusz 860. rocznicy sprowadzenia do Polski Bożogrobców możemy świętować dzięki środkom publicznym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt Jaxa RPG – projekt edukacyjny w 860. rocznicę sprowadzenia Bożogrobców do Polski złożony w Programie Patriotyzm Jutra w Muzeum Historii Polski został wysoko oceniony i dostał dofinansowanie w wysokości 55 000 zł. Całość kwoty zadania z wkładem własnym wynosi 68 800 zł.

Wstęp wolny, szczegóły na plakacie.