Digitalizacji ciąg dalszy

Rozpoczęty w czerwcu drugi etap projektu związanego z digitalizacją spuścizny pozostałej w Miechowie po zakonie bożogrobców trwa nadal. Do tej edycji projektu wytypowanych zostało kilkanaście zabytkowych obiektów z bogatej kolekcji znajdującej się obecnie w zbiorach muzeum, m.in. szaty i paramenty liturgiczne oraz portrety. Jednocześnie do procesu digitalizacji włączone zostały najważniejsze przestrzenie kościoła, jak Kaplica Grobu Bożego czy Kaplica Marii Magdaleny oraz detale architektoniczne z wystroju bazyliki, a także dwa spośród zdobiących świątynię obrazów.
Efekty tych wielotygodniowych działań niebawem będą zaprezentowane na stronie internetowej Wirtualnych Muzeów Małopolski, o czym będziemy informować.

Poniżej link do strony Witualne Muzea Małopolski, gdzie można podziwiać część już zdigitalizowanych szat i paramentów liturgicznych ze skarbca bożogrobców. Zapraszamy serdeczenie do wirtualnego zwiedzania skarbów miechowskich bożogrobców.